1 - راهنمای خرید فرش

گران ترین فرش ماشینی

فرش ماشینی آنتی باکتریال

گران ترین فرش ماشینی

گران ترین فرش ماشینی  ،وقتی برای خرید فرش راهی بازار می‌شویم با تنوعی از مدل‌ها و برندها و فرش‌ها مواجه هستیم که قیمت‌های متفاوتی دارند. 

 

اما جدا از تبلیغات و قیمت‌هایی که ممکن است فروشندگان فرش بالا و پایین کنند، قیمت فرش ماشینی در کارخانه بر اساس چند فاکتور که رابطه مستقیمی با کیفیت فرش دارد باید جستجو کرد.

 

گران ترین فرش در میان فرش‌های ماشینی چه فرشی است؟ جواب این سوال را باید در خصوصیات فرش مانند تراکم و شانه فرش جستجو کرد.

 

گران ترین فرش ماشینی

گران ترین فرش ماشینی در بازار کدام است؟

همانطور که در بالا هم اشاره شد شانه و تراکم فرش اصلی‌ترین فاکتورها در تعیین قیمت فرش هستند.

با پیشرفت تکنولوژی در بافت فرش ماشینی شاهد افزایش کیفیت بافت فرش و تولید فرش‌هایی با ظرافت و لطافت بالا هستیم که فرش‌های دستبافت گونه نام دارند.

 

فرش های ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ از جدیدترین نمونه‌های فرش ماشینی هستند که از نظر رج بافت شبیه فرش‌های دستبافت بوده و از ظرافت و زیبایی بالایی برخودار است.

 

 

فرش کاشان

گران ترین فرش کاشان

بعد از فرش ۱۵۰۰ شانه، فرش‌های ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ جز ریزبافت‌ترین و گران‌ترین فرش های ماشینی محبوب در بازار هستند.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه ضخامتی حدود ۵ میلیمتر و فرش ۱۲۰۰ شانه ضخامتی ۷ میلیمتری دارد و شاید همین موضوع سبب می‌شود که در فرش های ۱۲۰۰ شانه برای مصارف معمولی پرطرفدارتر باشند.

 

فرش ۱۲۰۰ شانه در دو مدل ساده و فرش های ۱۲۰۰ شانه گل برجسته (هایبالک) عرضه می‌شوند که طبیعتا نمونه‌های گل برجسته نسبت به ساده کمی گران‌تر است.

 

در حال حاضر بسیاری از خانواده‌های ایرانی برای پذیرایی و دکوراسیون اصلی منزل خود از فرش های ۱۲۰۰ شانه استفاده می‌کنند.

 

با توجه به استقبال زیاد، کیفیت بالا و قیمت مناسب‌تر این فرش‌ها نسبت به فرش‌های دستبافت امروزه در طراحی و نقشه این فرش‌ها تنوع بسیار زیادی مشاهده می کنیم.

 

گرانترین فرش ماشینی

جنس نخ در قیمت گذاری فرش

نخ به کار رفته در فرش نیز تاثیر زیادی در کیفیت فرش ماشینی دارد. به طور کلی الیاف به کار رفته در فرش اکریلیک، پلی استر یا پلی پروپیلن و یا مخلوط این موارد هستند.

 

در بازار فرش، بهترین فرش ماشینی فرشی است که با نخ صد در صد اکریلیک هیت ست بافته می‌شود.

 

این فرش‌ها در برابر رطوبت و تابش آفتاب تغییر نمی‌کنند و بعد از شست‌و‌شو آب نمی روند.

 

فرش‌هایی که با نخ صد درصد اکرلیک بافته می‌شوند نرم و لطیف هستند و دوام و ماندگاری بالا دارند.

 

همچنین نخ اکرلیک هیت ست شده، پرزدهی بسیار کمی دارد و ضد آلرژی و حساسیت است.

 

هیت ست کردن فرایندی است که پیش از بافت فرش ماشینی، روی الیاف مصنوعی صورت می گیرد. در این فرایند نخ‌ها پس از ریسیده شدن به وسیله حرارت و بخار دچار تغییراتی می‌شوند که در نهایت به تثبیت و افزایش کیفیت آنها می‌انجامد.

 

گران ترین فرش ماشینی کاشان

فرش خوب را از کجا خریداری کنیم؟

حالا که ویژگی‌های یک فرش خوب را مرور کرده‌ایم راحت‌تر می‌توان در بازار خرید کرد. فرش‌های ۱۲۰۰ شانه فرش تندیس خاطره صددرصد اکریلیک هستند و در دو نوع گل برجسته و ساده در بازار عرضه می‌شوند.

 

در بخش فرش‌های ۱۲۰۰ شانه سایت فرش تندیس خاطره  می‌توانید کلکسیون فرش‌های ۱۲۰۰ شانه از برترین برندها را مشاهده کنید و قیمت ها را مقایسه بفرمایید.

 

فرش تندیس خاطره این امکان را به مشتریان می دهد که فرش ماشینی دلخواه خود را با حذف واسطه ها و به قیمت کارخانه خریداری کنند.

 

ذکر یک نکته هم لازم است که فرش ماشینی ۱۰۰۰شانه و ۷۰۰ شانه هم هر کدام کارکردها و ویژگی‎های مثبت خود را دارند و برای مصارف مختلف مناسب هستند.

 

فرش

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.