1 - راهنمای خرید فرش, 2 - راهنمای شستشو و مراقبت

۱۰روش مراقبت از فرش ماشینی

۱۰ روش مراقبت از فرش ماشینی

۱۰ روش مراقبت از فرش ماشینی زیبایی فرش شما به مراقبت‌هایی که از آن می‌شود بستگی دارد. تمیز کردن به موقع باعث می‌شود که طول عمر فرش بیشتر شود و کیفیت و زیبایی فضای داخلی منزل شما را برای سالیان طولانی حفظ کند. نظافت صحیح فرش آسانتر از آن است که فکر می‌کنید. فقط کافی است کمی ‌اطلاعات خود را در مورد نحوه انتخاب صحیح محصولات شست‌وشوی فرش و روش صحیح تمیز کردن آن بالا ببرید.

 

۱-اصول جارو کردن فرش 

 

۲-جنس فرش ماشینی

 

۳-سطح پهن کردن فرش

 

۴-جابه جایی فرش در اتاق ها

 

۵-از بین بردن لکه های فرش 

 

۶-نحوه قرار گیری صحیح فرش 

 

۷-شستشوی صحیح فرش ماشینی

 

۸-رعایت اصول در هنگام حمل فرش 

 

۹-اصول انبارداری و جلوگیری از بید فرش 

 

۱۰-جابه جایی اجسام سنگین از روی فرش

 

 

10روش مراقبت از فرش ماشینی

 

شستشوی فرش ماشینی

قبل از شستشوی فرش آن را با جارو گردگیری کنید. سپس به یکی از روش های زیر شستشوی فرش را با هدف نگهداری فرش ماشینی عملی کنید.

 

  •  ۱: برای شستشوی فرش از شامپو فرش استفاده کنید و نیم ساعت محلول شامپو فرش را با اسفنج روی فرش بکشید و سپس با یک دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.

 

  • ۲: برای شستشوی فرش از شرکت‌های معتبر کمک بگیرید. بهترین وقت برای شستشو اواخر بهار و تابستان است.

 

 

نحوه شستشوی فرش

 

 

  • ۳: بهترین مواد برای شستشو فرش استفاده از صابون های کم اسید است. مواد پاک کننده با خاصیت اسیدی مانند کلروهیدروسولفیتها به مرور زمان باعث کم دوامی و از بین رفتن تارهای فرش می شوند.

 

  • ۴:برای سفید کردن ریشه‌های فرش هرگز از مواد سفید کننده استفاده نکنید. این‌گونه اسیدها باعث پوسیدگی سریع ریشه ها خواهد شد.

 

 

شستشوی فرش ماشینی

نحوه پهن کردن فرش جهت مراقبت از فرش ماشینی

نور خورشید خواه یا ناخواه بر روی تمامی اشیایی که بتابد باعث آفت کیفیت آن و به طور کلی رسیدن آسیب به آن شی می شود که فرش هم از این قاعده مثتسنی نیست.

 

سعی کنید تا جایی که ممکن است فرش را دور از تابش نور خورشید پهن کنید چرا که نور خورشید اگر به طور دائم به فرش بتابد باعث رنگ پریدگی فرش و همچنین آسیب رسیدن به بافت آن می شود.

 

راه حلی که برای این مورد می توانیم به شما پیشنهاد دهیم این است که قسمتی از خانه که از آن جا نور به روی فرش می تابد را با کمک پرده سفید نازک بپوشانید تا از میزان شدت نور کاسته شود.

 

نحوه پهن کردن فرش

 

مراقبت از ریشه های فرش

ریشه هایی که در انتها فرش وجود دارند به نسبت خود فرش، کثیفی بیشتری را جذب می کنند. بنابراین لازم است تا ریشه ها به صورت مرتب تمیز شوند.

 

برای تمیز کردن ریشه های فرش ماشینی بهتر است ابتدا گرد و خاک روی ریشه را به وسیله جاروبرقی بگیرید و بعد از آن به وسیله شامپو فرش و ابری نرم، ریشه ها را تمیز کنید.

 

به یاد داشته باشید بلافاصله بعد از شستشو ریشه ها، آنها را خشک کنید تا از ورود رطوبت به داخل فرش جلوگیری کنید.

 

بهترین روش برای خشک کردن ریشه های خیس، گذاشتن پارچه ای زیر ریشه هاست.

 

 

مراقبت از ریشه های فرش

 

جسم داغ بر روی فرش

به هر دلیلی ممکن است توسط یه جسم داغ مانند زغال یا سیگار دچار سوختگی شود . دقت داشته باشید اگه سوختگی شدید و عمیق است و تا عمق ریشه نفوذ کرده است آن را برای رفو گر فرستاده تا توسط افراد متخصص ترمیم شود .

بعد از برداشتن بقایای ذغال ، سعی کنید با دقت با یک قیچی ظریف پرز های که سوخته را جدا کنید  تا اثری از سوختگی باقی نماند . سپس مقداری از شامپو فرش را روی محل سوختگی قرار بدهید تا برای مدتی روی آن باقی بماند .

سپس توسط پارچه ای مرطوب سطح فرش را تمیز کنید . اجازه ندهید رطوبت به عمق فرش نفوذ کند زیرا به ریشه های فرش صدمه می زند .

برای از بین رفتن اثر فرورفتگی با استفاده یک ریش تراش قسمت های اطراف آن را به آهستگی کوتاه کنید تا ظاهر فرش یکنواخت به نظر برسد .

روش دیگری که می تواند موثر باشد این است که قسمتی از پرز های سالم فرش را جدا کنید و توسط چسبی قوی به محل سوختگی متصل کنید . سپس جسمی مسطح روی آن قرار دهید تا سطح فرش یکنواخت شود .

سخن پایانی

 

در این مقاله به بررسی انواع روش‌ها و اصول نگهداری فرش پرداختیم و روش پاک کردن مایعات و لکه‌ها را توضیح دادیم. مهم‌ترین نکته در شست‌وشو فرش این است که، شما باید به دقت به توضیحات درج شده در راهنمای شست‌وشو فرش توجه کنید.

 

شما میتوانید با مراجعه به سایت شرکت فرش تندیس خاطره کاشان از متنوع ترین محصولات فرش این شرکت دیدن فرمایید .جهت ثبت سفارش و خرید با شماره زیر تماس بگیرید.

 

فرش کاشان

, , , , , , , , ,, , , ,

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.