3 - شانه و تراکم فرش

فرش۷۰۰شانه

فرش جدید کاشان

فرش ۷۰۰شانه

فرش ۷۰۰شانه ، بعد از اینکه دستگاه اچ سی پی (hcp) وارد بازار شد عرضه شدند. اما ورود این فرش ها با مشکلاتی همراه بود ، در ابتدا فرش های ۵۰۰ شانه و بعد فرش های ۷۰۰ شانه وارد بازار شدند ، و چون نخ خواب فرش های ۵۰۰ شانه بیشتر از ۷۰۰ شانه بود عمومیت مردم بر این باور بودند که فرش های ۵۰۰ کیفیت بالاتری دارند. اما فرش ۷۰۰ شانه با استفاده از نخ ۱۸ سه لا که بسیار نرم و لطیف بود بسیاری از باورهای خریداران فرش را بهم ریخت. خریداری که یک فرش خوب را با ضخامت بالا می سنجید به یکباره با فرشی لطیف و نرم برخورد کرد انتخاب بین فرش ضخیم و فرش نرم و زیبا در ابتدا بسیار دشوار بود که با اشنایی فروشنده های فرش با برتری فرش ۷۰۰ شانه کم کم این محصول طرفداران زیادی را با خود همراه کرد.تا کنون که فرش ۷۰۰ شانه یکی از پرفروش ترین فرش ها است.

 

 

ویژگی های فرش ۷۰۰ شانه

زیبایی فرش ها وابسته به میزان شانه و تراکم آن ها است. فرش های ۷۰۰ شانه با شانه و تراکم مختلفی بافت می شوند. بهترین تراکم و استاندارد ترین تراکم که باعث می شود فرش ۷۰۰ شانه داری زیبایی و در عین حال مقاوم باشد فرش ۷۰۰ شانه با ترکم ۳۰۰۰ است. برخی از کارخانه های تولید فرش ، فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ نیز تولید می کنند. شانه فرش باعث زیبایی فرش می شود و تراکم آن میزان مقاومت و استحکام فرش را تعیین میکند. بنابراین فرش های ۷۰۰ شانه در عین زیبایی دارای بیشترین مقاومت و استحکام در بین فرش ها هستند.

جهت خرید فرش ۷۰۰ شانه با شماره تلفن ۰۹۱۲-۲۴۲-۰۹۹۰ تماس بگیرید.

 

محل استفاده از فرش ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه نسبت به دیگر فرش‌ها از ضخامت بیشتری برخوردار است که برای افرادی که از مبلمان استفاده نمی‌کنند اینگونه فرش‌ها برای نشستن بسیار مناسب است. چون نخ خواب استفاده شده در این فرش نسبت به فرش های دیگر بلند تر است برای مکان هایی که رفت و امد در آنها زیاد است بسیار مناسب است.

 

قیمت فرش ۷۰۰ شانه

از دیگر ویژگی‌های فرش ۷۰۰ شانه اقتصادی بودن قیمت آن است؛ امروزه با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، مهمترین عامل تاثیرگذار در خرید فرش، قیمت است. که قیمت فرش‌ های ۷۰۰ شانه نسبت به فرش‌های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه مقرون به صرفه تر است.فرش ۷۰۰ شانه همانطور که با تراکم های مختلف بافت میشود قیمت های متفاوتی هم دارند . با بالا رفتن تراکم قیمت فرش ۷۰۰ شانه نیز افزایش پیدا میکند.

جهت خرید فرش ۷۰۰ شانه با شماره تلفن ۰۹۱۲-۲۴۲-۰۹۹۰ تماس بگیرید.


الیاف موجود در فرش ۷۰۰ شانه

یکی از عوامل مهم در کیفیت فرش، نوع الیاف بافته شده در آن است. بهترین الیاف در بافت فرش‌های ماشینی نخ آکرلیک می‌باشد که در برابر حرارت، نور، گرد و غبار مقاومت می‌کند و بدون پرزدهی است. رنگ بندی فرش‌های آکرلیک نسبت به فرش‌های پلی استر شفاف تر است. پلی استر در واقع همان نخ پلاستیک است؛ بنابراین فرش‌هایی که با نخ پلی استر بافته می‌شوند بوی پلاستیک و نفت می‌دهند که فرش‌های آکرلیک فاقد این بو می‌باشند.

 

مقالات بیشتر

فرش ضد حساسیت

خرید فرش ماشینی آکرلیک

 

برای خرید مستقیم فرش از تندیس خاطره کاشان یکی از آیکن های زیر را انتخاب کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.