1 - راهنمای خرید فرش

۳نکته در مورد ابعاد فرش ماشینی

فرش زمینه روشن جدید

۳نکته در مورد ابعاد فرش ماشینی

۳نکته درمورد ابعاد فرش ماشینی انتخاب فرش به عنوان یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین المان ها در دکوراسیون منزل به نوبه خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل هم باید در انتخاب طرح و نقش، رنگ و البته ابعاد آن دقت بالایی به کار برد.

 

۱-هر نقشه فرش دارای ۳ سایز استاندارد می باشد و این سایزهای شامل فرش های ۱۲ متری، ۹ متری و ۶ متری می باشد. اما امکان بافت خارج از سایز استاندارد نیز می باشد به ۲ شرط؛ یکی اینکه شما سفارش جفتی بدهید ( یعنی ۲ تخته، ۴ تخته و..) چون دستگاه قالیبافی هنگام بافت، ۲ تخته تولید می کند و دوم اینکه هزینه طراحی سایز مورد نظر خود را هم پرداخت کنید.

 

۲- توجه داشته باشید اگر نیاز به فرش هایی با ابعاد بزرگ دارید ، مساله حمل و نقل و شستشوی آن را در نظر بگیرید؛ چرا که هزینه های بالایی را باید متحمل شوید.

 

۳- معمولا هر نقشه فرش نهایتاً تا ۲ سال بافت می شود و پس از آن نقشه فرش آرشیو می شود ، لذا در صورتی که قصد سفارش مجدد فرش را دارید سعی کنید در کمترین زمان این کار را انجام بدهید و در غیر این صورت یا باید به صورت جفت سفارش دهید و یا قید آن نقشه را بزنید و فرشی با طرح های نزدیک به فرش خودتان انتخاب کنید.

 

3 نکته در مورد ابعاد فرش ماشینی

ابعاد فرش ماشینی باید چگونه باشد ؟

قبل از اقدام به خرید باید بدانیم فرش را برای کجا لازم داریم . مهم ترین قانون در مورد ابعاد این است که فرش یا قالی باید به اندازه ای باشد که تا نزدیک مبل باشد اما زیر پایه ها نباشد و به عبارتی مبل روی پایه ها قرار نگیرد .

البته قرار گرفتن پایه های جلویی مبل روی فرش چندان ایرادی ندارد و می تواند به عدم سر خوردن فرش هم کمک کند به شرطی که برای جلوگیری از آسیب به فرش از زیر مبلی در زیر پایه ها کمک بگیریم .

انتخاب فرش بزرگ برای محیط های کوچک و پوشاندن تمام فضا مناسب نیست چرا که پر کردن تمام فضا با فرش منجر به کوچک نشان دادن محیط می شود ، عموما ابعاد باید به گونه ای انتخاب شود که در اتاق ها و هال و پذیرایی ۴۰ الی ۵۰ سانتی متر نزدیک دیوار خالی باشد این انتخاب به زیبایی دکوراسیون هم کمک خواهد کرد البته در فضاهای کوچک تر می توان ۲۰ الی ۲۵ سانت را خالی گذاشت .

ابعاد فرش ماشینی باید چگونه باشد ؟

نحوه نصب فرش ماشینی

خالی گذاشتن و ایجاد فاصله بین لبه فرش و دیوار برای اینکه فضای اتاق مدرن تر و شیک تر به نظر برسد امری رایج است اما نوع کف پوش هم مهم است ، برای این اقدام لازم است رنگ کف پوش ها با فرش هارمونی داشته باشد .

فرش اتاق خواب باید به گونه ای باشد که هنگام خروج از تخت پاها با زمین برخورد نکند و با قرار گرفتن روی فرش حس آرامش را به فرد القا نماید .

انتخاب ابعاد فرش اتاق خواب

بهتر است انتخاب به گونه ای باشد که فضای جلو تخت کاملا با فرش پوشیده شود اما برای زیبا به نظر رسیدن اتاق خواب و تخت میتوان فرشی با ابعاد بزرگتر از تخت خواب انتخاب نموده و تخت را روی آن قرار داد به گونه ای که از هر جهت حدود ۴۰ الی ۵۰ سانتی متر فرش در کناره های تخت مشخص باشد .

این کار به زیبایی دکوراسیون اتاق کمک خواهد کرد اما قسمت های زیر پایه تخت مورد آسیب خواهند بود ، برای کم کردن از میزان آسیب بد نیست زیر پایه های تخت زیر مبلی یا مقوا قرار دهیم و در هنگام انتخاب تخت ، پایه های پهن را انتخاب کنیم تا فشار به سطح بیشتر و با مقدار کمتری وارد شود .

سایز مناسب فرش ماشینی برای اتاق خواب

اتاق خواب از مهم ترین مکان های خانه خواهد بود که لازم است با انتخابی آگاهانه به ما مکان امنی جهت آرامش و استراحت تبدیل شود .

 

انتخاب یک تخته فرش ماشینی کاشان در ابعاد صحیح می تواند اتاق خواب را شیک و دلچسب کند . فرش اتاق خواب باید دقیقا تا جلوی تخت را پوشش دهد به طوری که هنگام خارج شدن از تخت پاها با زمین برخورد نکند .

 

همچنین نباید پایه های تخت بر روی فرش قرار بگیرد چراکه وزن بالای تخت موجب آسیب و پارگی فرش خواهد شد فرش های فانتزی ابعادی متنوع تر از فرش های سنتی و کلاسیک دارند .

 

انتخاب ابعاد فرش

نکته آخر:

بنابراین می توانید به علت تنوع ابعاد و طرح و نگاره های خاص با خیال راحت در انتخاب برای اتاق خواب از کارشناسان ما کمک بگیرید!

 

استفاده از فرش های ماشینی تندیس خاطره کاشان به علت دوام بالا ، کیفیت بی نظیر و زیبایی چشم نواز برای تمامی فضاها و مکان ها توصیه مناسبی خواهد بود اگر در ابعاد ، رنگ ها و طرح های مناسب انتخاب شود . بنابراین جهت ثبت سفارش و خرید با شماره زیر تماس بگیرید.

 

 

فرش

, , , , , , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.