مقالات

۶ اشتباه درچیدمان فرش

خریدفرش برای منازل کوچک

 ۶ اشتباه درچیدمان فرش

۶ اشتباه درچیدمان فرش ایـن مطلـب قصـد داریـم به اشـتباهات رایجی که هنگـام چیـدمان فرش در خـانه رخ می‌دهـد بـپردازیم. در این صورت به شـما کمـک کنیم، فرش منـاسب‌تری خریداری کنید و آن را در محل مناسب پهن کنید.

 

یکی از اصلی ترین وسایلی که ایرانی ها به آن اهمیت زیادی می دهند فرش است. پس از این جهت سعی می کنند یکی از بهترین و زیبا ترین فرش ها را برای خانه هایشان خریداری نمایند .

در ادامه به ۶ اشتباه رایج درچیدمان فرش اشاره می کنیم .
خرید فرش 1200شانه

اشتباهات رایج در چیدمان فرش

۱-از طرح و نقش ها دور ماندن

بسیاری از افراد از استفاده از پارچه ها وسایل طرح دار میترسند این افراد اکثراً ریسک نمیکنند و در انتها خانه ای با کف چوبی قهوه ای ، پرده های قهوه ای ، مبلمان قهوه ای و دیوار های قهوه ای خواهند داشت .
این خانه ها بی حرکت ، بی انرژی و خسته کننده اند . از طرح ها و نقش های جسورانه نترسید و حتی شده از یک وسیله طرح دار در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید .

۲-استفاده نکردن از پد فرش

برچسب هایی که بر پشت فرش می چسبند و به ترمز فرش معروف هستند کارایی ندارند و حتی ممکن است به فرشتان صدمه هم بزنند اما پدفرش که معمولا از جنس پشمی ، فومی یا پلاستیکی است زیر فرش را کامل می پوشانند و علاوه بر جلوگیری از لغزش و حرکت از بافت فرش هم مراقبت کرده و در فرش های نازک هم حس بهتری به پا می دهد و زیر پا را نرم می کند.
وجود این پد ها در فرش های ماشینی حتی بیشتر از فرش های دستی اساس می شود.
فرش ماشینی ارزان

 

۳-امتحان نکردن دو لایه فرش روی هم

بله امتحان نکردن دو لایه فرش روی هم یک اشتباه رایج است . بسیاری از افراد به عکس های مجله ها نگاه میکنند و از این ایده خوششان می آید اما به دلایل مختلف هرگز آن را امتحان نمی کنند .
شاید به این دلیل است که این روش هنوز خیلی معمول و متداول نیست . انجام این کار بسیار ساده است و تنها یک قانون دارد :”
یک فرش ساده ، یک فرش طرح دار” . کافی است از یک فرش ساده از الیاف طبیعی در زیر و از یک فرش کوچکتر با طرح و رنگ دلخواهتان روی آن استفاده کنید به همین سادگی تنها یادتان باشد که هنوز قانون پایه های مبلمان صادق است .
به طور ایده آل یک فرش باید حدو ۳۰-۳۵ سانتی متر از اطراف اتاق فاصله داشته باشد حال اگر اتاق تان باریک و بلند است میتوانید از دو فرش کوچک تر در کنار هم استفاده کنید و با یک چسب قوی فرش به هم متصل کنید و روی آنها را با یک فرش کوچکتر بپوشانید.

۴ -استفاده از موکت خالی

اگر کف اتاق تان کاملا موکت شده فکرنکنید دیگر نیازی به فرش نیست . یک فرش نازک و کوچک به اتاق رنگ و هیجان میدهد و آن را مدرن ترمی کند.
حتی در خانه هایی که کاملا پارکت هستند هم در هر اتاق باید حداقل یک فرش وجود داشته باشد . وجود یک فرش بر روی پارکت علاوه بر رنگ دادن به محیط به شما راحتی بیشتری هم می دهد .
فرش ماشینی ارزان قیمت از کجا بخرم؟

 

۵-انتخاب فرشی که بسیار کوچک است

اگر فرشی که انتخاب میکنید کوچک تر اندازه ای باشد که باید ، اتاق تان هم کوچک تر دیده خواهد شد. فرش باید مرز قرار گیری مبلما نرا مشخص کند و تا زیر مبل ها و میزها بیاید.
اهمیت فرش در اتاق پذیرایی و نشیمن بیش تر از اتاق ها دیگر است و باید در انتخاب فرش این اتاق دقت بیشتری داشته باشید.اگر اتاق تان کوچک است و فکر میکنید باید فرش تان هم کوچک باشد دقت کنید که حداقل پایه های جلوی همه مبل ها باید بر روی فرش قرار گیرند
در اتاق خواب یادتان باشد فرش اولین چیزی است که بعد ز خواب پایتان با آن در تماس ست پس حتماً فرشی انتخاب کنید که حداقل ۶۰ سانتی متر از هر طرف تخت بزرگتر باشد. اگر اتاق تان خیلی کوچک است فرشی بگیرید که تمام اتاق را بگیرد و یا کف اتاق را موکت کنید.

۶- انتخاب فرش را برای آخر کار بگذارید

اگر قرار است اتاق تان را به طور کلی بازسازی و تغییر دکوراسیون دهید اول از همه فرش تان را انتخاب کنید . همانطور که گفتیم فرش ها مرز های مبل و میز ها را معین می کنند پس اگر انتخاب فرش را برای آخر کار بگذارید ممکن است مجبور باشید ماه ها دنبال یک فرش مناسب بگردید.
یک متخصص دکوراسیون داخلی می گوید : هر حرفه ای ابتدا فرش را انتخاب کرده و بعد پرده ، پارچه مبل ها و میز ها را بر طبق فرش انتخاب می کند.

فرش فرحزاد کاشان

نتیجه گیری

سعی کنید در طراحی دکوراسیون خانه ایده و روش خاص خودتان را داشته باشید. یک طراح خوب کسی است که فضای خانه را طوری بچیند که با ساده‌ترین وسایل زیباترین فضاها را درست کند. همیشه یادتان باشد خرید وسایل خاص برای طراحی دکوراسیون خانه کارتان را سخت می‌کند چون هر کسی از خاص‌ها دیرتر دل می‌کند، حالا بماند که خاص‌ها همیشه بیشتر توی ذوق می‌زنند. پس برای اینکه تا ابد گرفتار وسیله‌ای خاص نباشید ساده‌ترین‌ها را انتخاب کنید.

 

, , , , , , , ,

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.