مقالات

فرش ۷۰۰ شانه | انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه، نکات مهم در انتخاب آن

دکور فرش هیوا زمینه سرمه‌ای

فرش ۷۰۰ شانه | انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه، نکات مهم در انتخاب آن

ماشین‌آلات و فناوری‌های تولید فرش همواره در حال پیشرفت هستند. شرکت فرش تندیس خاطره کاشان نیز برای جلب رضایت مشتریان تلاش می‌کند تا با استفاده از این فناوری‌ها تنوع اقلام فرش را افزایش دهد. تعداد شانه‌ها یا تراکم فرش یکی از مواردی است که باعث ایجاد تنوع در میان فرش‌ها می‌شود. در این میان، یکی از انواع فرش‌ که طرفداران زیادی هم در بازار دارد، فرش ۷۰۰ شانه است. فرش ۷۰۰ شانه در انواع مختلفی با جنس، تراکم و ابعاد متفاوت در بازار در دسترس هستند. اگر می‌خواهید با انواع مدل‌های فرش ۷۰۰ شانه، جنس الیاف، متراژهای این فرش، تراکم و موارد مهم دیگر آشنا شوید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

فرش 700 شانه | انواع فرش‌های 700 شانه، نکات مهم در انتخاب آن

دکور فرش فلورا زمینه سرمه‌ای

فرش ۷۰۰ شانه چه نوع فرشی است؟

همان‌طور که از اسم فرش ۷۰۰ شانه مشخص است، این محصول شامل ۷۰۰ شانه است و تراکم این فرش چیزی بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره است. همچنین پالت‌های رنگ‌بندی در فرش‌های ۷۰۰ شانه شامل ۸ الی ۱۰ رنگ مختلف هستند. از نظر ظاهری این مدل از فرش‌ها نسبت به فرش‌هایی با تعداد شانه‌های بیشتر، بافت نسبتا درشت‌تری دارند که در ظاهر آن‌ها کاملا مشخص است. انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه، ارتفاع نخ خاب بالاتری نسبت به فرش‌هایی با تعداد شانه‌های بیشتر دارند و ضخامت بیشتری دارند. از سوی دیگر فرش ۷۰۰ شانه نسبت به فرش هزار شانه و فرش هزار و دویست شانه وزن بیشتری دارد و از آن‌ها نیز مقرون به صرفه‌تر است.

تراکم فرش‌های ۷۰۰ شانه

یکی از مواردی که افراد در خرید فرش به آن توجه بسیاری دارند، تراکم است. فرش‌های ۷۰۰ شانه نیز با تراکم‌های مختلفی در بازار یافت می‌شوند که تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارند. قبل از معرفی انواع تراکم فرش‌های ۷۰۰ شانه باید بدانید که هرچقدر گره‌های یک فرش بیشتر باشد، تراکم آن بیشتر است. رایج‌ترین حالات تراکم فرش‌های ۷۰۰ شانه عبارت‌اند از:

 • فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰
 • قالی ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۷۰۰
 • فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰
 • قالی ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۲۵۰
دکور فرش شیدا زمینه نقره‌ای

دکور فرش شیدا زمینه نقره‌ای

مدل‌های محبوب فرش ۷۰۰ شانه

در سال‌های اخیر انواع مختلفی از فرش‌های ۷۰۰ شانه راهی بازار شدند که هرکدام از نظر بافت، تراکم، کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه برخی از معروف‌ترین انواع فرش‌هایی ۷۰۰ شانه را به طور خلاصه معرفی کرده‌ایم.

فرش ۷۰۰ شانه اصل

فرش‌های ۷۰۰ شانه اصل در آخرین مرحله تولید، شامل ۷۰۰ گره عرضی هستند و توسط دستگاه‌های ۷۰۰ شانه تولید می‍‌شوند. انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه اصل شامل تراکم طولی ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ هستند که رایج‌ترین آن‌ها مربوط به قالی ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ است. این مدل از فرش‌های ۷۰۰ شانه دارای وضوح بالایی در طرح‌های است که جلوه زیبایی را به وجود می‌آورد.

همچنین باید گفت که وضوح و زیبایی فرش‌هایی ۷۰۰ شانه اصل، بی‌نظر هستند و در هیچ‌کدام از مدل‌های دیگر قابل ‌دسترس نیستند. در تولید فرش‌هایی ۷۰۰ شانه اصل از ۸ الی ۱۰ رنگ مختلف استفاده می‌شود. فرش ۷۰۰ شانه اصل دارای کیفیت، نقش و طرح جذاب و دوام بسیاری است.

 

دکور فرش دلاریس زمینه سرمه‌ای

دکور فرش دلاریس زمینه سرمه‌ای

قالی ۷۰۰ شانه تبدیلی

یکی دیگر از انواع رایج فرش‌های ۷۰۰ شانه، فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی است. فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی به فرش‌هایی گفته می‌شود که توسط دستگاه‌های مخصوص بافت فرش ۵۰۰ شانه بافته می‌شوند. لازم به ذکر است که این دستگاه‌ها با تغییراتی قادرند فرش‌های ۷۰۰ شانه ببافند. فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی به این دلیل که از کیفیت پایین‌تری نسبت به فرش‌های اصل دارند، ارزان‌قیمت‌تر هستند. انواع فرش‌های تبدیلی در زمان خروج از دستگاه بافنده، تعداد ۵۰۰ گره عرضی دارند و بلافاصله پس از خروج از دستگاه، بر روی آن‌ها مراحلی برای تبدیل به فرش ۷۰۰ شانه انجام می‌دهند. فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی، تراکم کمتری از فرش‌های اصل دارند.

این مدل از فرش‌های ۷۰۰ شانه بازار فروش و مشتریانی کمتر و همچنین کیفیت پایین‌تری دارند؛ اما بهتر و گران‌تر از فرش‌های ۵۰۰ شانه هستند. تراکم طولی فرش‌های تبدیلی ۱۵۰۰ گره است که بیشتر با ۷ رنگ مختلف در بازار به فروش می‌رسند و قیمت کمتری نسبت به فرش ۷۰۰ شانه اصل دارند.

فرش ۷۰۰ شانه ترک

فرش‌های ترک ۷۰۰ شانه یکی از محبوب‌ترین انواع فرش‌ها با این تراکم است. در طراحی این مدل از فرش‌های ۷۰۰ شانه از رنگ‌ها و طرح‌های ساده و خنثی استفاده می‌شود و کمتر دیده می‌شود که در ساخت آن از نقش‌های شلوغ و پیچیده استفاده شود. فرش‌های ۷۰۰ شانه ترک، دارای تراکم عرضی ۷۰۰ و تراکم طولی ۲۱۰۰ هستند که موجب کیفیت بالای این کالا شده‌اند. قیمت‌ فرش‌های ۷۰۰ شانه ترک به دلیل تراکم بالاتر از انواع فرش ۷۰۰ شانه، عدد بالاتری را به خود اختصاص داده است. همچنین باید بدانید که فرش‌های ترک، کیفیت و دوام مثال‌زدنی دارند.

 

نخ فرش

نخ فرش

فرش طرح هفتصد شانه

یکی دیگ از انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه که در بازار به‌وفور یافت می‌شوند، فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه هستند. فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه محصولاتی هستند که تنها دارای ۵۰۰ شانه واقعی هستند. این مدل از فرش‌ها در طرح و نقش‌های بسیاری یافت می‌شوند. اما باید بدانید که فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه، معمولا بسیار هستند و تنها از ۱ الی ۳ رنگ در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. این محصولات به‌خاطر سادگی و کیفیت پایین‌تر، قیمت پایین‌تری نسبت به انواع فرش‌های اصل و تبدیلی ۷۰۰ شانه دارند.

انواع الیافی که در بافت فرش ۷۰۰ شانه استفاده می‌شوند

نخ استفاده شده در تولید فرش یکی از مهم‌ترین موارد در تعیین کیفیت آن است. به طور معمول در بافت فرش‌های ۷۰۰ شانه از سه مدل نخ اکریلیک، نخ پلی استر و نخ بی سی اف استفاده می‌شود. هرکدام از این سه مدل دارای یکسری ویژگی‌ها و شرایط خاص هستند که به طور کلی آن‌ها را برای شما شرح داده‌ایم.

نخ اکریلیک

فرش‌های بافته شده با نخ‌های اکریلیک نسبت به سایر فرش‌ها نرم‌تر و لطیف‌تر هستند و از آن‌ها، بوی پلاستیک و مواد شیمیایی استنشاق نمی‌شود. فرش‌های ۷۰۰ شانه بافته شده با نخ اکریلیک، مقاومت بالایی دارند و به‌سادگی فرسوده نمی‌شوند. همچنین باید گفت که نخ اکریلیک در برابر حرارت و رطوبت مقاومت بسیاری دارد و گزینه مناسبی برای متقاضیان فرش بادوام است. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت فرش‌های بافته شده با این نخ، مقاومت بالای آن‌ها در برابر سایش و شستشو است.

نخ پلی استر

یکی از مشهورترین ویژگی‌های نخ پلی استر این است که به فرش‌ها بافتی نرم، گرم و سبک می‌دهد و حالت پفکی و حجیم ایجاد می‌کند. فرش‌های ۷۰۰ شانه‌ای که در ساخت آن‌ها از نخ پلی استر استفاده می‌شود، دارای زرق و برق و رنگ و لعاب بسیار جذابی هستند. فرش‌های ۷۰۰ شانه ساخته شده با پلی استر به هیچ وجه پرزدهی ندارند و در طول زمان حالت خود را به‌خوبی حفظ می‌کنند. نخ پلی استر یک گزینه خوب برای مناطق مرطوب است، چرا که رطوبت را جذب نمی‌کند. فرش‌های ۷۰۰ شانه‌ای که با پلی استر تولید شده‌اند، مقاومت خوبی در برابر شستشو دارند و می‌توان آن‌ها را با خیال راحت شست.

 

دستگاه بافندگی فرش

دستگاه بافندگی فرش

نخ بی سی اف

در ابتدا باید بدانید که فرش‌های ۷۰۰ شانه بافته شده با نخ بی سی اف قیمت پایینی دارند. اگر ضخامت فرش برای شما مهم هست، به سراغ این الیاف بروید چرا که فرش‌های بی سی اف دارای ضخامت خوبی هستند. فرش‌های ۷۰۰ شانه‌ای که در ساخت آن‌ها از نخ بی سی اف استفاده می‌شود، پرزدهی بسیار کمی دارند و حالت خود را حفظ می‌کنند. از این مدل نخ بیشتر برای فرش‌های فانتزی و نقش‌های پیچیده استفاده می‌شود. همچنین باید بدانید که فرش‌های بافته شده با نه بی سی اف را نباید به طور مداوم و در دفعات زیادی بشویید، چرا که این مدل از نخ‌ها مقاومت کمی نسبت به شوینده‌‌ها دارند.

فرش‌های ۷۰۰ شانه با چه دستگاه‌هایی بافته می‌شوند؟

در بیشتر مناطق ایران فرش‌های ۷۰۰ شانه با استفاده ماشین‌های بافنده اختراع شده توسط شرکت وندویل بلژیک و شونهر آلمان تولید می‌شوند که یکی از بهترین و معتبرترین دستگاه‌های فرش‌بافی در جهان هستند. این دستگاه‌ها فرش ۷۰۰ شانه را با بالاترین کیفیت و با بافتی بسیار ریز و ظریف تولید می‌کنند. نام برخی از دستگاه‌های بافنده فرش که به طور انبوه در بافت فرش‌های ۷۰۰ شانه استفاده می‌شوند، عبارت‌اند از:

 • دستگا‌ه HCP
 • دستگاهHCPX1
 • دستگا‌ه HCPX2
 • دستگاه HCPX3

فرش ۷۰۰ شانه در چه متراژهایی بافته می‌شود؟

یکی از نکات مثبتی که درباره فرش‌های ۷۰۰ شانه وجود دارد، امکان خریداری این فرش در ابعاد مختلف است. چرا که افراد با توجه به محیط خانه و طراحی دکوراسیون داخلی به ابعاد مختلفی ممکن است احتیاج پیدا کنند. ابعاد رایج فرش‌های ۷۰۰ شانه عبارت‌اند از:

 • فرش ۱۲ متری: عرض ۳ متر و طول ۴
 • فرش ۹ متری: طول و عرض ۳.۵ متر در ۲.۵ متر
 • فرش ۶ متری: طول ۳ متر و عرض ۲ متر

عوامل تاثیرگذار در قیمت فرش‌های ۷۰۰ شانه

قیمت فرش‌های ۷۰۰ شانه با توجه به مواردی از جمله تراکم، وزن و ابعاد، نوع الیاف استفاده شده، دستگاه بافنده فرش و تعداد رنگ‌های استفاده شده، با یکدیگر متفاوت هستند. از سوی دیگر یکی از عواملی که می‌تواند تاثیر قابل‌ توجهی بر روی قیمت این کالا داشته باشد، برند تولیدکننده فرش است.

 

دکور فرش هالیدی زمینه لاکی

دکور فرش هالیدی زمینه لاکی

از فرش‌ ۷۰۰ شانه می‌توانید در تمام نقاط منزل خود استفاده کنید

فرش‌ ۷۰۰ شانه از بهترین و جذاب‌ترین آیتم‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان کف‌پوش استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم از این فرش‌ها در اتاق‌ها، لابی ساختمان، ورودی خانه‌ها، پذیرایی و حتی در آشپزخانه‌ها استفاده کنید تا زیبایی محیط را دو چندان کنید. همچنین استفاده از فرش‌های ۷۰۰ شانه می‌تواند، حال و هوای منزل شما را با فرهنگ اصیل ایرانی مطابقت دهد و این فرش در کنار سایر اقلام خانه بدرخشد. اگر قصد خرید این نوع فرش را دارید حتما به نکات مطرح‌شده در این مطلب دقت کنید تا خرید خوبی داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر و خرید فرش با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

 

راه های ارتباطی تندیس خاطره کاشان

راه های ارتباطی تندیس خاطره کاشان

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “فرش ۷۰۰ شانه | انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه، نکات مهم در انتخاب آن

 1. hadi گفت:

  خیلی مطلب خوبی بود. واقعا خسته نباشید

  insoft و seo.

  1. خانم نیکخو گفت:

   ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.