1 - راهنمای خرید فرش

۸طرح پرفروش فرش کاشان

سیرتا پیاز فرش کاشان

۸طرح پرفروش فرش کاشان

۸طرح پرفروش فرش کاشان ،بهترین طرحهای فرش کاشان مقاله ای است که می خواهیم با خواندن آن اطلاعات کاملی از قالیهای خوش نقش بدست آورید . فرش های کاشانی دارای حاشیه های با نقش های برزگ می باشند به صورتی که دو برگ در دو قمت شاخه آن قرار می گیرند که چهار نوع کوچکیر از همان نوع می باشد . در زمینه های آن رشته های نرم با ساقه های باریکی که در روی آن ها از گل سرخ ، گیاهان خرمی ، برگ خرما ، برگ نوک تیز ، گل نیلوفر و گیاهان سبز با حالتی هندسی و زیبا روی فرش استفاده شده‌است .

 

فرش کاشان

فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی در صنعت فرش های کاشان از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشند . و به همین دلیل انتخاب از بین این همه مدل کار بسیار دشواری می باشد . تعدادی از افراد به دنبال فرش ابریشمی می باشند و تعدادی دیگر فرش های فانتزی را می پسند و بعضی دیگر از نوع ترک خوششان می ید و تعدادی هم به دنبال فرشهای با اصالت دستباف می باشد . با توجه به فروش هر طرح از فرش های ماشینی و همچنین برآورد های شرکت ها می توان به این نتیجه رسید که سلیقه ی مردم ایران که نمی خواهند فرش های خود را زود به زود تعویض کنند طرح های به سبک دستباف می باشد .و دارای رنگ های از قبیل  کرم رنگ ، ، سرمه ای رنگ ، ابی فیروزه ای ، ابی کاربنی و سرمه ای می باشد.

 

فرش کاشان

معرفی طرح های پر فروش فرش کاشان

تمامی طرح فرش ها دارای دسته بندی از ۷۰۰ شانه تا ۱۲۰۰ شانه و همچنین تراکم ۲۵۵۰ تا ۳۶۰۰ می باشند . که انتخاب هر کدام از آن ها متناسب سبک زندگی و نوع استفاده هر فرد می باشد . فرش طرح افشان نگین یکی از طرح هایی است که هم نشانه های اصالت فرش دستباف در آن وجود دارد و هم با هوشمندی طراحان فرش کاشان این طرح به سمت مدرنیته شدن سوق داده شده است فرش فوق ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ میباشد . فرش کاشان نقشه هشت بهشت  یا هشت پرنده  نمونه کاملی از فرش دستباف تبریز  ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ بسیار ریز بافت حتی دقیق تر از فرش دستباف در رنگبندی کرم ، سرمه ای و ابی  موجود است .

 

فرش کاشان

 

۱-طرح افشان آرسس

 فرش کاشان طرح ارسس یک طرح جدید ۱۲۰۰ شانه است گل های ریز و در دسته فرشهای طرح مدرن تر محسوب می شود . طرح ارسس فروش بی سابقه ای را تجربه کرده است .

همان طور که از نام این طرح پیداست  نقشه نایین یکی از طرح های دستباف ۱۲۰۰ شانه محسوب میشود خرید این فرش برای سالیان سال شما را از خرید فرش راحت میکند چرا که به هیچ عنوان از نقش این فرش خسته نخواهید شد .

اگر به دنبال فرش ماشینی در فروشگاه ها گشته باشید حتما نقشه حوض نقره را در اکثر فروشگاههای فرش دیده اید . در حال حاضر فرش کاشان نقشه حوض نقره را در شانه ۱۲۰۰ و تراکم ۳۶۰۰ و همچنین شانه ۷۰۰ و تراکم ۲۵۵۰ اماده تحویل دارد .در ادامه تعدادی از طرح های پر فروش را نام می بریم .

 

فرش ماشینی ارزان

 

۲-طرح افشان مطهر

 این طرح زیبا بدون ترنج بوده و از فرش های دستباف حرم امام رضا (ع) الگو کرفته است . برای خرید این طرح ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰۰ شانه آن توصیه می شود . البته نمونه ای طرح های ۷۰۰ شانه نیز وجود دارد که به این طرح شباهت داشته باشد و در کارخانه ها مورد بافت قرار گیرند . اگر با فرش دستباف کمی هم آشنا باشید قطعا نام نقشه علیا تبریز را شنیده ایدکه در کاشان این نقه را در فرش ماشینی و به صورت ۱۲۰۰ شانه و تراکم ۳۶۰۰ بافته می شود .

 

خرید فرش ارزان

 

۳- طرح باغ ارم

 این طرح که در ۷۰۰شانه و۱۰۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰و۳۰۰۰ بافته می شود را می توان در دسته پر فروش ترین های فرش های کاشان نام برد.

 

باغ ارم

 

۴-طرح افشان ثمین

 این طرح نیز مانند طرح ارم دارای ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ است دارای طراحی منحصر بفردی می باشد به همین دلیل نیز در بین تمامی افشان ها دارای فروش بی سابقه ای است .

 

پرفروش ترین رنگ فرش سال

۵-طرح حریر

 این طرح نیز در دسته ۱۰۰ سانه ها قرار می گیر د و نقشه آن در اواسط سال تولید شد . به دلیل رنگ آمیزی بسیار زیبا دارای فروش بالای  در صنایع فرش می باشد . و بیشتر افراد جوان آن را خریداری می کنند .

 

پرفروش ترین رنگ فرش ماشینی

 

۶-طرح سالاری

 این طرح که از طرح دستباف استاد سالاری گرفته شده است بسیار زیبا و اصیل می باشد و به صورت ۱۰۰۰ شانه و در تراکم ۳۰۰۰ بافته می شود دارای الیاف ۱۰۰% آکرلیک ، لطیف ، نرم و دارای تار و پودی از جنس پنبه است .

 

فرش ماشینی

 

۷-طرح پرهام یا ترنم

 پر فروش ترین طرح در سال  بوده است و غلاوه بر دسته بندی ۱۰۰۰ با تراک ۳۰۰۰ دارای دسته بندی ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ و ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۱۰۰ نیز می باشد . دارای الیاف پلی است و همین تفائت جنس الیاف در ن باعث پایین آمد قیمت در آن شده است .

 

جهیزیه عروس

۸- طرح مهبد

پر فروش ترین طرح در سال  بوده است و در دسته ۷۰۰ شانه ها قرار می گیردو از نطر کیفیت الیاف در درجه A و با بیشترین متر یال بافته می شود و به همین دلیل دارای ۱۰ سال ضمانت می باشد . همچنین دارای تنوع رنگی بالایی است .

 

فرش ماشینی بهترین

نتیجه گیری

به صورت کلی انتخاب فرش بر اساس سلیقه ی هر فرد متفاوت می باشد و همین امر باعث انتخاب های متفاوتی می شود و پرو فروش بودن یک طرح می تواند به عواملی دیگری همچون کیفیت ، جنس نخ مورد استفاده در آن طرح به کار رفته و غیره بستگی داشته باشد که همانطور که در بالا نیز گقته شده طرح های باغ ارم ،افشان مطهر ، افشان ثمین ، حریر ، سالاری ، ترنم ، مهبد حوض نقاشی ، خشتی و ماهی از طرح های پر فروش فرش کاشان می باشند .

 

فرش

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.