1 - راهنمای خرید فرش

فرش گل برجسته

فرش گل برجسته

فرش گل برجسته

فرش گل برجسته در راستای پیشرفت های بسیاری که در صنعت فرش ماشینی ایران بوجود آمده است تولید فرش های گل برجسته یکی از این دستاوردها در سال های اخیر صنعت فرش ماشینی می باشد. که در تولید فرش ماشینی گل برجسته از نخ های هایبالک هیت ست شده جهت بافت استفاده می شود که از رنگ فرش های متنوعی استفاده می شود. رنگ سرمه ای فرش رنگ گردویی فرش، رنگ لاکی، رنگ نسکافه ای و…

 

خرید فرش گل برجسته

اکنون نیز با توجه به انتخاب های دقیق در دکوراسیون منزل و همچنین زیبایی خاصی که فرش گل برجسته دارد تمایل به خرید این فرش بسیار فزونی یافته است.

 

فرش هایبالک

نحوه آماده کردن و بافت فرش گل برجسته هایبالک

قسمتهایی از فرش که نخ هایبالک بکار رفته فرو رفته و قسمت های دیگر برجسته می باشد.

که معمولا این دسته از فرش ها نازکترند یا اصلاحا کم خاب ترند.

مثلا در فرش های ۱۲۰۰ شانه نخ هایبالک ۴ الی ۵ میلیمتر و نخ اکریلیک هیت ست شده ۷ الی ۹ میلیمتر می باشد. که همین اختلاف میل مابین نخ هایبالک (نخ کاملا حجیم یا پفکی) و نخ اکریلیک گل فرش را برجسته می کند.

فرش گل برجسته

تفاوت عمده ی فرش های نقش برجسته استفاده از نخ خاب هایبالک هیت ست شده است نه نوع بافت خاص یا اتفاق متفاوت دیگری. این نوع خاب به طرح اجازه میدهد ظاهری برجسته در برخی اجزا مانند گل فرش یا اجزای ترنج داشته باشد. به این صورت که در ابتدای بافت از چندین نمونه نخ آکریلیک و هایبالک استفاده می شود و پس از عبور از حوضچه های آهار در مرحله ی آهار زنی توسط غلطک های داغ خشک می شوند و نخ های هایبالک تحت تاثیر حرارت قرار گرفته و متراکم و فرورفته می شوند و قسمت های دیگرکه نخ اکریلیک داشتند و در برابر حرارت مقاوم تر بودند سالم می مانند و خودنمایی بیشتری دارند و ظاهری برجسته به طرح فرش می دهند.

 

فرش گل برجسته هایبالک

فرش گل برجسته

مزایای فرش گل برجسته

همه ی محصولات مورد استفاده ی افراد با توجه به نوع نیازشان دارای معایب و محاسنی هستند که با در نظر گرفتن این موارد و بودجه ی شخصی باید به خرید فرش مناسب اقدام کنیم. فرش های نقش برجسته نوع خاص و زیبایی از فرش های ماشینی در تنوع رنگی بالا و برجستگی های منحصر به فرد هستند که برای فضاهای لوکس بسیار مناسب اند.

 

در فرش ماشینی نقش برجسته از رنگ های شاد برای جلوه ی بیشتر بوسیله ی برآمدگی ها استفاده میشود و تنوع رنگ های تند بالایی دارد. نکته ی قابل توجه در اینجا اشاره به پاخور فرش است. قسمت هایی که نخ اکریلیک استفاده شده بصورت برجسته هستند که سطح ناصافی در فرش ایجاد می کنند که با دست کشیدن بر فرش و شناسایی نوع خاب فرش می توان حدس زد که در اثر پاخور زیاد قسمت های برجسته دچار کوبندگی می شوند و زیبایی سه بعدی خود را پس از مدتی از دست می دهند و در برخی موارد هم سطح قسمت های نخ خاب هایبالک می شوند.

 

فرش گل برجسته کاشان

معایب فرش گل برجسته

پس به طور کلی می توان گفت عمر فرش های نقش برجسته نسبت به فرش های ماشینی دیگر کمتر است و بهتر است در فضاهای کم رفت و آمد استفاده شود. مورد دیگرقابل اشاره نحوه ی شست و شوی فرش است.فرش های نقش برجسته گرد و خاک را درون خود حفظ می کنند و آلودگی در فرورفتگی های ظریف فرش جمع می شود و جارو زدن سخت می شود و با هربار شست و شو در معرض رطوبت و حرارت ممکن است برجستگی های فرش کمتر و کمتر شود و دیگر جلوه ی درخشان اولیه را نداشته باشند از این رو بهتر است در محل هایی با احتمال آلودگی کمتر استفاده شوند.

 

طرح جدید طلاکوب

, , , , , , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.