1 - راهنمای خرید فرش

فرش ماشینی هایبالک گل برجسته

فرش گل برجسته

فرش ماشینی هایبالک گل برجسته

فرش ماشینی هایبالک گل برجسته  ،اکنون نیز با توجه به انتخاب های دقیق در دکوراسیون منزل و همچنین زیبایی خاصی که فرش گل برجسته دارد تمایل به خرید این فرش بسیار فزونی یافته است، در سالهای اخیر تمایل زیادی به بافت فرش گل برجسته نشان داده اند وطرفداران زیادی دارد.

 

فرش ماشینی هایبالک گل برجسته

نحوه آماده کردن و بافت فرش گل برجسته هایبالک

قسمتهایی از فرش که نخ هایبالک بکار رفته فرو رفته و قسمت های دیگر برجسته میباشد.که معمولا این دسته از فرش ها نازکترند یا اصلا خاب کمتری دراند.

 

مثلا در فرش های ۱۲۰۰ شانه نخ هایبالک ۴ الی ۵ میلیمتر و نخ اکریلیک هیت ست شده ۷ الی ۹ میلیمتر میباشد. که همین اختلاف میل مابین نخ هایبالک (نخ کاملا حجیم یا پفکی) و نخ اکریلیک گل فرش را برجسته می کند .

 

فرش هایبالک گل برجسته

 بافت فرش ماشینی گل برجسته

در فرش های گل برجسته تولید آن به این صورت هست که فرش ها از ترکیب نخ اکریلیک و هایبالک تولید و بافت می شوند و زمانی که فرش ماشینی از دستگاه تولیدکننده فرش ماشینی پایین می آید هنوز مثل بقیه ی فرش ها هموار و صاف هست ،اما در مرحله ی بعد که مرحله ی آهار یا پردازش فرش می باشد زمانی که فرش ها در مقابل حرارت قرار میگیرند ، در قسمت های فرش که نخ هایبالک قرار گرفته فرایندی مثل آب شدن اتفاق می افتد بدین صورت که نخ های هایبالک پایین تر می رود . به این ترتیب که مثلا از ۸ رنگ بکار رفته در فرش ۱ یا ۲ رنگ آن از نوع هایبالک هست و این ۲ رنگ در تمام فرش از مابقی رنگ ها پایین تر قرار میگیرند در نتیجه فرش ماشینی گل برجسته به وجود می آید.

 

فرش گل برجسته

کلام آخر

در خصوص مزایای این فرش ها می توان گفت که ظرافت و زیبایی خاص خود را دارند و جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در بافت و تولید آن کاملا مشهود هست اما در خصوص معایب آن گفته های زیادی هست از جمله خیلی از کارخانه داران و شرکت های قدیمی فرش کاشان که در خصوص فرش برجسته به آن زیاد معتقد نیستند .

 

برای مثال فرش ماشینی برجسته به خاطر برجسته بودن معمولا برای نظافت و جارو زدن مشکلات زیادی برای صاحب خود ایجاد می کنند اما در فرش ماشینی معمولی به خاطر یکدست بودن این امر مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین فرش های برجسته معمولا از عمر و دوام پایین تری نسبت به فرش ماشینی تمام اکریلیک درجه یک برخوردار هستند .

 

فرش

, , , , , , , , , , , , , , ,

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.