مقالات

دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای|ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون

دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای|ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون

 

نقش فرش سرمه ای در دکوراسیون منزل

سرمه ای از رنگ‌های تیره و سرد است که به خاطر زیبایی و القای احساس اطمینان در طراحی دکوراسیون منزل کاربردهای فراوانی دارد. نمای کف نقشی اساسی در زیبایی خانه دارد و به همین علت است که دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای طرفداران زیادی دارد. شما می‌توانید با استفاده از یک فرش سرمه ای در کنار رنگ‌های مکمل، جلوه خلاقانه‌ و اصیلی را به خانه خود ببخشید.

 

دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای|ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون

دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای|ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون

 

روانشناسی رنگ سرمه ای

دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای نشان‌دهنده ثبات، قدرت و اصالت در یک فضا است و افرادی که از این رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده می‌کنند، می‌توانند احساس اطمینان خاطر درونی را به بیننده منتقل کنند. معمولا بیشتر افرادی که به این رنگ علاقه دارند، شخصیتی مستقل، باهوش و مسئولیت‌پذیر دارند و می‌توانند احساسات خود را به وضوح بیان ‌کنند.

برجسته‌ترین طراحان دکوراسیون داخلی از این رنگ برای افزایش زیبایی کفپوش خانه استفاده می‌کنند. به همین علت دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای می‌تواند بهترین گزینه برای استفاده از مزایای این رنگ در کنار نقش‌های اصیل فرش‌های ایرانی باشد. البته باید توجه داشته باشید که رنگ سرمه ای به تنهایی می‌تواند باعث یکنواختی و حوصله سر بر شدن محیط داخلی منزل شود. استفاده از رنگ‌های مکمل سرمه‌ای برای رنگ‌آمیزی دیوار یکی از راه‌های افزایش زیبایی دکوراسیون منزل به شمار می‌رود.

 

روانشناسی رنگ سرمه ای

روانشناسی رنگ سرمه ای

 

چرا از فرش سرمه ای برای فضاهای کوچک استفاده می‌کنیم؟

معمولا برای طراحی داخلی فضاهای کوچک از رنگ‌های تیره استفاده نمی‌کنند. زیرا رنگ‌های تیره باعث می‌شوند که فضای ما کوچک‌تر به نظر برسد. اما این بدان معنا نیست که نباید برای دکوراسیون منزل از فرش سرمه ای استفاده کرد .

سایر المان‌هایی که شما از آن‌ها برای دکوراسیون فضاهای کوچک استفاده می‌کنید نیز می‌توانند در این امر تاثیرگذار باشند. به عنوان مثال، در فضاهای کوچک برای طراحی دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای نباید از مبلمان کلاسیک و سلطنتی استفاده کنید. بلکه باید به سراغ مبل‌های مدرنی بروید که فضای کمتری را اشغال می‌کنند. همچنین می‌توانید برای افزایش زیبایی فضاهای کوچک از پرده‌های کم حجمی مانند پرده‌های حریر سفید یا کرمی استفاده کنید. وسایل تزئینی با رنگ‌های شاد علاوه‌بر افزایش زیبایی فرش سرمه ای می‌توانند باعث شوند که فضاهای کوچک، بزرگ‌تر به نظر برسند.

در انتخاب فرش سرمه ای مناسب برای دکوراسیون فضاهای کوچک، باید توجه کنید که فرش به قدری بزرگ نباشد که تمام سطح کف را بپوشاند. زیرا یک فرش بزرگ می‌تواند باعث افزایش شلوغی محیط شود و همچنین اتاق را کوچک‌تر از حد واقعی نشان دهد.

 

چرا از فرش سرمه ای برای فضاهای کوچک استفاده می‌کنیم؟

چرا از فرش سرمه ای برای فضاهای کوچک استفاده می‌کنیم؟

 

مبلمان مناسب برای دکوراسیون منزل با فرش سرمه‌ای

یکی از مهم‌ترین المان‌ها برای طراحی دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای، رنگ مبلمان شما است. به طور کلی، پیشنهاد می‌شود که برای کاهش تیرگی رنگ سرمه ای فرش از مبلمان‌های مدرن یا کلاسیکی استفاده کنید که رنگ آن‌ها خنثی یا روشن باشد. رنگ‌های کرم، طوسی و خاکستری از بهترین گزینه‌ها برای رنگ مبلمان به شمار می‌روند. همان‌طور که اشاره کردیم، بهتر است برای فضاهای کوچک‌تر از مبلمان مدرن استفاده کنید. البته در طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ‌تر شما محدودیتی ندارید و می‌توانید از زیبایی مبل‌های کلاسیک منبت‌کاری‌شده نیز بهره ببرید.

استفاده از فرش سرمه‌ای در پذیرایی منزل

شما می‌توانید از یک فرش سرمه ای برای طراحی دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه خود استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه که باید توجه زیادی به دکوراسیون آن داشته باشید، پذیرایی منزل است. طراحی دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد فضایی لوکس و اصیل در پذیرایی خانه‌های ایرانی به شمار می‌رود.

پیش از انتخاب فرش سرمه‌ای مناسب حتما باید به دکوراسیون خانه خود نگاهی بیندازید. اگر پذیرایی خانه شما سبکی کلاسیک داشته باشد، بهتر است از فرش‌های سنتی دستبافت با طرح و نقش‌های اصیل ایرانی استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای افزایش زیبایی فضای پذیرایی به سراغ استفاده از لوازم تزئینی طلایی بروید. البته زیاده‌روی در استفاده از رنگ طلایی باعث کاهش جذابیت دکوراسیون می‌شود.

اگر فضای پذیرایی شما مدرن باشد، باید از فرش‌های مدرنی استفاده کنید که دارای نقش‌ و نگار خاصی نبوده و طراحی ساده‌تری داشته باشند. استفاده از وسایلی با رنگ‌های روشن و خنثی در طراحی دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. پس فراموش نکنید که برای افزایش زیبایی پذیرایی منزل خود، از مبلمان و میزهایی با رنگ روشن استفاده کنید.

استفاده از فرش سرمه ای در زیر میز ناهارخوری

میز ناهارخوری یکی از بهترین وسایلی است که شما می‌توانید یک فرش سرمه‌ای را با آن ست کنید. مهم‌ترین گزینه در انتخاب فرش سرمه‌ای مناسب برای زیر میز ناهارخوری نیز توجه به سبک و ابعاد میز است. به‌عنوان مثال، اگر میز ناهارخوری شما طراحی مدرنی داشته باشد، بهتر است از فرش‌های سنتی کوچک استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید برای افزایش زیبایی میزهای ناهارخوری گرد، یک فرش گرد سرمه ای ساده با ابعاد بزرگ‌تر را در زیر آن‌ها پهن کنید. استفاده از یک گلدان مدرن با یکی از رنگ‌های خنثی مانند رنگ خاکستری نیز خالی از لطف نخواهد بود.

استفاده از فرش‌های سرمه‌ای در اتاق خواب

همان‌طور که اشاره کردیم، رنگ سرمه‌ای احساس آرامش و اطمینان خاطر را به بیننده خود منتقل می‌کند و به همین علت، یک فرش سرمه ای می‌تواند بهترین گزینه برای اتاق خواب شما باشد. البته باید اشاره کنیم که به خاطر کوچک بودن اتاق خواب، بهتر است از فرش‌های سرمه‌ای ساده و کوچک استفاده کنید. البته بهتر است رنگ دیوار یا کاغذ دیواری‌های اتاقی که قصد دارید فرش را در آن پهن کنید، تیره نباشد. زیرا این امر باعث می‌شود که اتاق کوچک‌تر و کم‌نورتر به نظر برسد.

برای جلوگیری از یکنواختی و خسته شدن چشم می‌توانید در کنار فرش سرمه‌ای از پرده یا رو تختی به رنگ طوسی یا کرم استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از کاهش نور اتاق چند آینه یا اشیای براق تزئینی تهیه کرده و به دیوار متصل کنید.

 

استفاده از فرش‌های سرمه‌ای در اتاق خواب

استفاده از فرش‌های سرمه‌ای در اتاق خواب

 

رنگ‌های مکمل برای دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای

برای استفاده از فرش سرمه‌ای در دکوراسیون منزل، باید مراقب باشید که در کنار آن چه رنگ‌هایی را به کار می‌برید. استفاده از رنگ نامناسب در کنار فرش سرمه‌ای باعث شکل‌گیری فضایی شلوغ و بی‌ربط می‌شود که المان‌های آن هیچ هارمونی با یکدیگر ندارند. شما می‌توانید یک فرش سرمه‌ای را به مرجعی برای دکوراسیون خانه خود تبدیل کرده و در کنار آن از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید. خوشبختانه رنگ سرمه‌ای با بسیاری از رنگ‌ها از جمله سفید، کرم، زرد، طوسی، طلایی و سبز ترکیب می‌شود.

فرش سرمه‌ای در کنار المان‌های سفید

سفید یکی از زیباترین رنگ‌ها است که می‌توان آن را با هر رنگ دیگری ست کرد. از رنگ سفید برای طراحی دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای نیز استفاده می‌کنند که باعث می‌شود جلوه این فرش چندین برابر شود. بهترین نقطه برای استفاده از رنگ سفید، دیوارهای خانه هستند که می‌توانند باعث شوند فضای داخلی منزل بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسد. به غیر از دیوارها شما می‌توانید در کنار فرش‌های سرمه‌ای از میز، لوازم تزئینی و قاب عکس‌های سفید نیز استفاده کنید.

فرش سرمه ای در کنار آیتم‌هایی با رنگ زرد

بهترین فضا برای استفاده از رنگ زرد یا طلایی اتاق پذیرایی خانه است. شما می‌توانید در کنار فرش‌های سرمه ای و با توجه به سبک دکوراسیون داخلی، از زیبایی المان‌های زرد رنگ بهره ببرید. به کار گرفتن مبلمانی که بخشی از آن به رنگ آبی کم‌رنگ و بخش دیگر آن به رنگ زرد باشد، می‌تواند نقش پررنگی در افزایش زیبایی فرش سرمه ای خانه شما داشته باشد. آباژورها، مجسمه‌ها و گلدان‌های کوچک طلایی از سایر المان‌هایی هستند که می‌توانید برای طراحی دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای از آن‌ها استفاده کنید.

فرش سرمه‌ای به همراه المان‌هایی به رنگ کرم

شما می‌توانید برای دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای از المان‌هایی استفاده کنید که در طراحی آن‌ها رنگ کرم به کار رفته باشد. استفاده از کاغذهای دیواری، میز و صندلی‌های چوبی کرم رنگ بهترین راه برای افزایش زیبایی فضاهای کلاسیک هستند. همچنین شما می‌توانید برای طراحی دکوراسیون خانه‌های مدرن در کنار فرش‌های سرمه‌ای ساده از پرده‌های سبک کرمی نیز بهره ببرید. مبل‌های کرم رنگ نیز گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک به شمار می‌روند.

استفاده از رنگ طوسی در کنار فرش سرمه‌ای

رنگ طوسی مکملی فوق‌العاده برای طراحی دکوراسیون با فرش سرمه ای به شمار می‌رود. شما می‌توانید در بخش‌های مختلفی از خانه خود این رنگ را به کار ببرید و از زیبایی خیره‌کننده آن در کنار رنگ سرمه‌ای لذت ببرید. بسیاری از طراحان دکوراسیون منزل پیشنهاد می‌کنند که برای افزایش جلوه فرش سرمه‌ای از یک ست مبلمان مدرن طوسی استفاده کنید.

شما می‌توانید بخش‌هایی از دیوارها یا سقف پذیرایی یا اتاق‌های خواب را با طوسی رنگ‌آمیزی کنید. اما دقت کنید که استفاده بیش از اندازه از این رنگ می‌تواند فضای خانه شما را کسل‌کننده کند. استفاده از مجسمه‌ها، گلدان‌ها و لوازم تزئینی مدرن نیز یکی دیگر از راه‌های افزایش زیبایی فرش‌های سرمه است.

افزایش زیبایی دکوراسیون با استفاده از فرش سرمه ای

فرش سرمه‌ای یک گزینه مناسب برای استفاده در دکوراسیون منزل‌ در سبک‌های مدرن و کلاسیک به شمار می‌رود. می‌توان برای افزایش زیبایی فضا در طراحی دکوراسیون منزل با فرش سرمه ای، آن را با بسیاری از آیتم‌ها به رنگ‌های روشن مانند سفید، کرم، آبی کم‌رنگ و زرد ست کرد و از هارمونی چشم‌نواز این رنگ‌ها لذت برد. از فرش‌های سرمه‌ای برای طراحی فضاهایی مانند اتاق پذیرایی، اتاق خواب و ناهارخوری استفاده می‌شود. فقط باید توجه داشته باشید که در فضاهای کوچک، در کنار این فرش‌ها باید از مبلمان و المان‌های کوچک با طرح‌های ساده و رنگ شاد استفاده کنید.

 

شرکت فرش تندیس خاطره کاشان با کادری مجرب از کارشناسان برای راهنمایی بیشتر در خدمت شماست.برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر در ارتباط باشید:

راه‌های ارتباطی تندیس خاطره کاشان

راه‌های ارتباطی تندیس خاطره کاشان

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.