1 - راهنمای خرید فرش

چگونه فرش مناسب برای پذیرایی انتخاب کنیم؟

سیرتا پیاز فرش ماشینی

چگونه فرش مناسب برای پذیرایی انتخاب کنیم؟

چگونه فرش مناسب برای پذیرایی انتخاب کنیم ؟  فضای خانه یکی از تاثیرگزار ترین ارتباط را با احساس رضایت مندی هر شخص از محیط زندگی خود را دارد. انسانها علاقه زیادی به زیبایی و زیبا گرایی دارند ،پذیرایی خانه یکی از فضاهایی است که به زیبایی آن توجه زیادی می شود.

 

دکور و چیدمان صحیح و استفاده از وسایل مناسب نقش مهمی را در فضای خانه ایفا می کند .فرش به عنوان یکی از عناصر مهم در دکوراسیون منزل تاثیر به سزایی در تکمیل شدن فضای داخلی دارد .

 

زمانی که وسایل اصلی خانه را چیدمان کنید تا قبل از اینکه فرش در فضای خانه پهن شود این گونه به نظر می رسد که چیزی در محیط کم است.

 

این نکته در برخی از فضاهای خانه از جمله نشیمن و پذیرایی مشهود است .پس تا اآخراین مقاله با ما همراه باشید تا بدانید چگونه فرش مناسب برای پذیرایی انتخاب کنیم؟

 

 

چگونه فرش مناسب برای پذیرایی انتخاب کنیم؟

ویژگیهای فرش اتاق پذیرایی کدام است ؟

۱-سایز مناسب فرش :

هماهنگی و هارمونی خانه ،تاثیر زیادی روی ظاهر آن دارد .تزیین خانه با انتخاب هوشمندانه اجزای مختلف ،کلید داشتن یک خانه زیباست فرش عضو جدا نشدنی خانه ایرانی است انواع مختلف فرش با طرح و رنگ های متفاوت زیبا و چشم گیر وجود دارد که به انتخابی بهتر و زیباتر فرش کمک می کند .

 

یکی از نکات مهم برای این انتخاب متراژ فرشی است که قرار است آن را در محیط منزلتان مورد استفاده قرار دهید.مطمئناّ خرید یک فرش متناسب با فضای منزلی که در آن زندگی می کنید می تواند بیشترین کمک را در امر زیبا سازی منزل شما ایفا کند .

 

درسبک مدرن و چیدمانهای امروزی نیاز نیست کل محیط خانه را فرش کنید فرش پذیرایی در شلوغ شدن فضا تاثیر دارد اندازه های مختلف محیط پذیرایی شامل کوچک ،بزرگ ، گسترده و محیط بزرگ می باشد  اندازه و سایز مناسب برای هر محیط متفاوت است . بهتراست برای فرش کردن پذیرایی ازاطراف فضایی را خالی نگه دارید اندازه فرش را طوری در نظر بگیرید که کمی از دیوار ها فاصله داشته باشد چون پذیرایی را دلگیر و بسته نشان می دهد.

 

۲-رنگ مناسب فرش :

نکته ی دیگر برای انتخاب فرش پذیرایی رنگ مناسب است.رنگ فرش می تواند تا حدودی بازتاب دهنده ی روحیات ما باشد. رنگ فرشی که انتخاب می کنیم می تواند فضای خانه را تحت تاثیر قرار دهد.

 

مهمترین نکته برای انتخاب رنگ فرش در نظر گرفتن ترکیب رنگی در دکوراسیون است .برای این منظورباید رنگ مبلمان ،پرده ،کوسن ،رنگ وسایل در نظر گرفته شود.

 

۳-انتخاب رنگ های شاد

برای انتخاب درجه رنگی (روش یا تیره بودن )مناسب فرش عوامل متعددی تاثیر گذار است انتخاب یک رنگ جسورانه می تواند به فضای داخلی شخصیت داده و محیط را جذاب تر نشان دهد.استفاده از رنگ های روشن محیط را دلباز تر و بزرگ تر نشان می دهد.

چگونه فرش مناسب برای پذیرایی انتخاب کنم؟

انتخاب رنگهای گرم درفرش

هنر و ذوق ایرانی همواره با در نظر گرفتن معیارهای روحی و تعلقات جسمی نیازهای خود را تهیه و تولید کرده است .فرش ایرانی نیز جزو همین هنرمندیهای ذکر شده است.

 

رنگ های گرم در خانه و استفاده از آنها در دکوراسیون منزل و لوازمی که با این رنگها باشد محیط خانه را گرم تر نشان می دهد.استفاده از رنگهای قرمز و انواع آن در زمینه فرش و استفاده آن در اتاق پذیرایی زیباترین جلوه ها را به نمایش می گذارد.

 

رنگ گرم انرژی درونی زیادی دارد و به محیط القا میکند از بین رنگ های گرم برای فرش رنگهای قهوه ای ،بژو تعدادی دیگر مورد استقبال قرارگرفته است .اما در فرش های مدرن رنگ ها باهر سلیقه ای به چشم میخورد انتخاب و سلیقه ی شما است که رنگ گرم مورد نظرتان را تعیین می کند.

 

انتخاب رنگهای سرد درفرش

بیشتر خانه ها در چند سال گذشته ازرنگ سفید به دلیل استفاده از گچ در دیوارها بهره برده اند ،که اتاق پذیرایی را نیز شامل می شود .از این رو سردی و خنثی نگری خاصی در ذهن ها بوجود امده است .با وجود رنگ هایی هم چون مبلمان قهوه ای دکورهای تیره ، محیط را به سمت خنثی بودن رنگ های سرد می کشاند .رنگ سرد در مقایسه با رنگ گرم در انتخاب فرش پذیرایی گرایش بیشتری داشته است .رنگهای سرد برای فرش علاقه مندان خاص خود را دارد .

 

چگونه فرش مناسب برای پذیرایی انتخاب کنیم؟

طرح مناسب فرش پذیرایی

قبل از انتخاب فرش ببینید کدام نوع فرش برای خانه ی شما مناسب است .مدرن، کلاسیک، معاصر و…. با توجه به نوع آن فرش را خریداری کنید تا هم مناسب خانه وهم باعث زیبایی دکوراسیون داخلی باشد .انتخاب نوع فرش پذیرایی خانه شما بستگی به سبک خانه و طرح مبلمان و پرده ها و به طور کلی به رنگ وسایل و چیدمان وسلیقه شخصی شما دارد  .از انواع طرح های موجود برای فرش ها می توان به طرح های سنتی ترنج دار ،طرح های افشان ،طرح های مدرن ،طرح های کلاسیک و… اشاره کرد.

کلام آخر….

از آنجایی که قرار است فرش مدت زیادی در دکوراسیون منزل تان باشد باید سعی کنید رنگی را برای آن در نظر بگیرید که پس از مدتی تکراری و خسته کننده نشود .بین رنگ فرش و دیگر وسایل هماهنگی وجود داشته باشد از ترفند تیره و روشن استفاده کنید و یا فرش هایی انتخاب کنید که رنگ های زیادی در آن بکار رفته است این گونه فرش ها به علت تنوع رنگهای بکار رفته در آن قابل سِت کردن با انواع دکوراسیون می باشند .امیدواریم با توجه به نکات ذکر شده بهترین انتخاب را داشته باشید. و متوجه شده باشید چگونه فرش مناسب برای پذیرایی انتخاب کنیم؟

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.