1 - راهنمای خرید فرش

مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه

فرش جدید سال 1401

طرح های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه

مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه موضوعی است که می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم  و شما می توانید آن را مطالعه نماید . اگر که قصد خرید فرش های ۱۲۰۰ شانه را دارید بهتر است ابتدا از افرادی که در این رابطه دارای آگاهی می باشند بپرسید و سپس با استفاده از راهنمای آن ها طرح خود را انتخاب کنید .

مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه ، این طرح نیز جزء طرح های جدیدی در دسته فرش های ۱۲۰۰ شانه می باشد که دارای تراکم ۳۶۰۰ است . ضدحساسیت ، قابل شستشو و دارای مقاومت بالایی می باشد . دارای رنگ زمینه دودی ، سیلور   است . تعداد رنگ های استفاده شده در آن ۱۰ رنگ واقعی می باشد . جنس نخ تار و پود بکار رفته در آن ها از پنبه و جنس نخ خاب آن از اکریلیک هیت ست شده است . این طرح دارای اندازه های ۱۲ متری ،۹ متری و ۶متری است و شما می توانید متناسب با مکان مورد نظر خود هر کدام از آن ها را تهیه نمایید .

از دیگر اصلاحاتی که ممکن در هنگام خرید فرش ها ماشینی ۱۲۰۰ شانه با آن مواجعه شوید ، جنس نخ فرش می باشد. می توان گفت که نخ های اکریلیک در حال حاضر جزء بهترین نخ های خاب در فرش های ماشینی می باشند . همانطور که می دانید برای بافت محصولات ماشینی از نخ های مصنوعی استفاده می شود و نخ های مصنوعی دارای مشکلاتی از قبیل ایجاد پرز ، حساسیت و آلرژی می شوند .

 

اما با گذشت زمان توانسته اند نخ مصنوعی تولید کنند که هیچ کدام از عوارض را به همراه نداشته باشد و این نوع نخ همان نخ اکریلیک می باشد که در بافت فرش های ۱۲۰۰ شانه مورد استفاده قرار  گرفته است .  نخ های اکریلک ضد حساسیت و ضد آلرژی هستند و برای این که پرزدهی نداشته باشند آن های را هیت ست می کنند .

 

هیت ست یک فرایندی می باشد که طی آن نخ مورد حرارت قرار می گیرد این کار علاوه بر این که پرزدهی نخ را از بین می برد باعث می شود که مقاومت محصول در برابر گرما نیز افزایش یابد . به صوری که فرش های ۱۲۰۰ شانه اکریلیک هیت ست شده می توانند دمای یک قابلمه و یا اتوی داغ را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه تحمل کنند بدون هیچ تغییر رنگ و یا سوختگی .

مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه

جدیدترین مدل های فرش ها ۱۲۰۰ شانه

 
این طرح از فرش های ۱۲۰۰ شانه دارای قالب طرح افشان است و همچنین دارای گل های برجسته می باشد . این طرح بدون ترنج می باشد و دارای زمینه بسیار شلوغی است دارای دو رنگ زمینه دودی و سیلور است . تعداد رنگ های استفاده شده در آن ۱۰۸ رنگ می باشد . جنس نخ تار و پود بکار رفته در آن ها از پنبه است . این طرح دارای اندازه های ۱۲ متری ،۹ متری و ۶متری است . و شما می توانید متناسب با مکان مورد نظر خود هر کدام از آن ها را تهیه نمایید . مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه

 

این طرح نیز جزو طرح های جدیدی در دسته فرش های ۱۲۰۰ شانه می باشد که دارای تراکم ۳۶۰۰ است . ضدحساسیت ، قابل شستشو و دارای مقاومت بالای می باشد .مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه

 

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه 

این طرح نیز جزو طرح های جدیدی در دسته فرش های ۱۲۰۰ شانه می باشد که دارای تراکم ۳۶۰۰ است . ضدحساسیت ، قابل شستشو و دارای مقاومت بالای می باشد . دارای دو رنگ زمینه دودی و سیلور است . تعداد رنگ های استفاده شده در آن ۸ رنگ واقعی می باشد . جنس نخ خاب بکار رفته در آن ها از اکریلیک هیت ست شده  است . این طرح دارای اندازه های ۱۲ متری ،۹ متری و ۶متری است . و شما می توانید متناسب با مکان مورد نظر خود هر کدام از آن ها را تهیه نمایید .

 

تشخیص شانه و تراکم واقعی فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان

برای اینکه بتوانیم تشخیص بدهیم که شانه و تراکم یک فرش چه عددی است باید اول با تعریف دقیق شانه و تراکم فرش آشنا باشیم. ابتدا به تعریف شانه فرش می پردازیم: به تعداد گره های موجود در یک متر از “عرض فرش” شانه فرش گفته می شود. با توجه به این تعریف در یک متر از عرض یک فرش ۱۲۰۰ شانه واقعی باید ۱۲۰۰ گره (یا ۱۲۰ گره در ۱۰ سانتی متر) وجود داشته باشد.مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه

 

پس شما به راحتی با قراردادن یک خط کش ساده در پشت فرش می توانید مقدار دقیق شانه فرش را محاسبه کنید. فقط دقت داشته باشید که برای محاسبه شانه باید خط کش را در راستای عرضی فرش قرار دهید.

 

فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان از دیگر تولیدی های کارخانه فرش کاشان است.این کارخانه با داشتن تنوع فرش ماشینی سعی در رفع نیاز مشتریان و طرفداران محصولات این کارخانه کرده است.تا ذوق و سلیقه طراحان ایران زمین را بتوان به نظاره نشست.

تمام کسانی که در حوزه تولید و صادرات فرش فعالیت می کنند از اصالت فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان به خوبی آگاهند.

مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “مدل های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه

  1. مهدیه طباطبایی گفت:

    Thank you very much its kind of you

  2. مهدیه طباطبایی گفت:

    Please follow us on your Instagram page tandiskhatereh-carpet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.