مقالات

دلایل تفاوت قیمت فرش کاشان

دلایل تفاوت قیمت فرش کاشان

دلایل تفاوت قیمت فرش ماشینی

دلایل تفاوت قیمت فرش ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. بی دلیل نیست قیمت نمایشگاه های حضوری با قیمت فروشگاه های اینترنتی تفاوت دارد. اما عوامل تعیین کننده میزان قیمت فرش کاشان چیست؟ چه چیزی باعث نوسان قیمت فرش های ماشینی می شود؟تفاوت قیمت فرش به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت فرش به چه عواملی بستگی دارد؟

از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید فرش باید به آن توجه نمود قیمت فرش است. دلایل تفاوت قیمت فرش ماشینی بسته به عوامل متعددی متغیر است. در ادامه به عوامل تعیین کننده میزان قیمت فرش ماشینی می پردازیم.

شانه فرش

تعداد شانه فرش از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در میزان قیمت فرش ماشینی است. ممکن است بپرسید شانه فرش چیست؟ شانه فرش تعداد گره هایی است که در هر یک متر واحد عرضی فرش بافته می شود. هر میزان شانه فرش بالاتر باشد، قیمت فرش نیز بالاتر خواهد بود.

تراکم فرش

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش ماشینی تراکم فرش می باشد. اگر می پرسید تراکم چه چیزی است؟ باید بگوییم تراکم تعداد گره هایی است که در سمت طول فرش بافته می شود. تراکم هرچه بیشتر باشد قیمت فرش نیز افزایش می یابد. هرچه میزان شانه و تراکم بالاتر باشد، سبب ظریف تر شدن فرش می شود.

الیاف فرش

مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت فرش جنس الیاف بکار رفته در فرش است. اکریلیک، پلی استر، ورژن از نخ های رایج در کارخانجات فرش ماشینی هستند. هر کدام ازاین الیاف دارای قیمت متفاوتی می باشند. که در این بین نخ اکریلیک بهترین نوع نخ می باشد.

دلایل تفاوت قیمت فرش

متراژ فرش

فرش بسته به هر متراژی قیمت آن متغییر است. هرچه متراژ بیشتر باشد قیمت آن افزایش نیز افزایش پیدا می کند. وزن فرش نیز از دیگر عاملین تعیین کننده قیمت فرش است. فرش با وزن بالاتر قاعدتا قیمت بالاتری خواهد داشت. برخی از سودجویان فرش های سبک را تحت عنوان فرش سنگین وزن می فروشند. با خرید از برند های معتبر از بروز این مشکلات می توان براحتی جلوگیری نمود.

تعداد رنگ فرش

تعداد رنگ بکار رفته در فرش از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت فرش است. هرچه تنوع رنگ های فرش بیشتر باشد قیمت فرش افزایش پیدا می کند. رنگ ها درالیاف طبیعی و مصنوعی یافت می شوند. که بسته به نوعی دارند قیمتشان تفاوت دارد.

فروشگاه فرش ماشینی

ممکن است شما به نمایشگاه و یا مغازه فرش در سطح شهر خود سر زده باشید. و متوجه تفاوت قیمت قابل توجهی که میان آن هاست شده باشید. و یا بخواهید بدانید چرا قیمت فرش های فروشگاه اینترنتی قیمت پایینتری دارند.

علت این است در روش خرید اینترنتی شما بدون واسطه خرید می کنید. با خرید مستقیم فرش از کارخانجات این امکان را به شما می دهد با تنوع بیشتری فرش خود را انتخاب کنید. قیمت مناسب تر و تنوع بیشتر از مزایای خرید مستقیم و بدون واسطه است.

 

دلایل تفاوت قیمت فرش کاشان

نوع دستگاه بافت

دستگاه های بافت انواع مختلفی دارند. جدید ترین دستگاه های بافت دارای درصد خطای بسیار کمی هستند. و به همین علت فرش بافته شده با این نوع دستگاه ها قیمت بالاتری دارند. پس هر چه دستگاه بافت بروز تر باشد فرش بافته شده از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود.

علت تفاوت قیمت فرش ماشینی

دلایل تفاوت قیمت فرش ها همانطور که ذکر شد به عوامل متعددی بستگی دارد. رنگ، طرح، نخ، وزن، نوع دستگاه بافتی و ارتفاع نخ خاب از عواملی است که بر قیمت تاثیر گذار است. علاوه بر این ها میزان عرضه و تقاضا نیز قیمت فرش را تعیین می کند.

سخن نهایی

دلایل تفاوت قیمت فرش ها به عوامل متعددی بستگی دارد. پیشنهاد ما خرید فرش از فروشگاه اینترنتی معتبر است. چرا که می توانید بصورت مستقیم فرش مورد نظر خود را خریداری نمایید. فروشگاه فرش کاشان تامین کننده ای مطمئن برای خرید شناخته می شود.

برای مشاهده انواع محصولات فرش کاشان کلیک کنید.

جهت مشاهده محصولات فرش تندیس خاطره کاشان از فروشگاه دیدن فرمایید.

راه‌های ارتباطی تندیس خاطره کاشان

راه‌های ارتباطی تندیس خاطره کاشان

 

 

فرم تماس با ما

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.