1 - راهنمای خرید فرش, 3 - شانه و تراکم فرش

فرش ۱۰۰۰ شانه

فرش ماشینی

فرش ۱۰۰۰ شانه 

فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان از بهترین و ریزبافترین فرشهای کاشان است که با دستگاه اچ سی آی بافت میشود .ودارای رنگبندی وطرحهای زیبایی میباشد.فرش جزو وسایل کاربردی و تزیینی کفپوش منازل است و در همه خانه های ایرانی فرش هایی دستباف یا ماشینی با نقش و نگار متفاوت یافت می شود. فرش می تواند بر زیبایی فضای داخلی منزل بیافزاید، پس باید در زمان انتخاب آن دقت و زمان بیشتری صرف نمود.

خصوصیات فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان

معمولا فرش های ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ تولید می شود. نخ تار در چله کشی فرش ۱۰۰۰ شانه و در طول فرش به صورت عمومی به کار می رود، معمولا نخ تار از جنس پنبه و درصد پایینی پلی استر است. نخ پودر در همه انواع فرش از جنس جوت یا کنف است که خاصیت ضد الکتریسیته داشته و عایق خوبی به شمار می آید.

 

یکی از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت فرش نخ خاب آن است، چون ۷۰ تا ۸۰ ٪ فرش از نخ خاب تشکیل می شود. جنس نخ خاب فرش ۱۰۰۰ شانه این نوع فرش ۱۰۰ ٪ آکریلیک هیت ست شده با ضمانت می باشد؛ فرش ۱۰۰۰ شانه آکریلیک بسیار نرم و لطیف و دارای دوام بسیار بالا در مقابل شستشو بوده و در مقابل حرارت و نور آفتاب مقاومت بالایی دارد. عدم پرز دهی از دیگر مشخصه های فرش های از جنس نخ آکریلیک هیت ست شده است.

 

تراکم عرضی یا شانه در فرش ماشینی

در حوزه مسایل فنی بافت فرش، مانند فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان، یکسری اصطلاحات رایج وجود دارد. ماشین های بافت قالی دارای بخش های زیادی می باشند، یکی از بخش ها شانه فرش نام دارد. پروسه بافت فرش به این صورت است که تار فرش از بین این شانه عبور می کند. شانه فرش همان تراکم تارهای فرش در حالت عرضی است که گره ها بر روی آن بافته می شوند و واحد آن متر می باشد. اصولا به تعداد ریشه یا اصطلاحا گره رنگ در یک متر عرض، شانه فرش گفته می‌شود. برای مثال اگر اصطلاح فرش۱۰۰۰ شانه را شنیدید، بدانید که در هر یک متر از عرض فرش، ۱۰۰۰ ریشه یا گره رنگ بافته شده است.

 

تراکم طولی در فرش ماشینی

از دیگر مشخصه های فرش تراکم آن است. طبق توضیحات در بالا خواندیم شانه به تعداد گره ها در عرض یکی متر فرش اطلاق می شود، اما تراکم به تعداد گره ها بافته شده در طول فرش در یک مترمربع گفته می شود. هر چه تراکم یک فرش بیشتر باشد دوام و ماندگاری بیشتر خواهد داشت و فرش مستحکم و سفت به نظر می رسد و هر چه شانه برش بیشتر باشد بافت فرش ریزتر و ظریف تر به چشم می آید. هر چه شانه های فرش بیشتر باشد ظاهر فرش بیشتر شبیه فرش های دستباف خواهد بود.

 

فرش ۱۰۰۰ شانه ماشینی

فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان در دو گروه رنگی، ۸ رنگ و ۱۰ رنگ بافته می شود. در بافت فرش هزار شانه کاشان با تراکم ۳۰۰۰،با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا و با حداقل هشت رنگ طبیعی بافته می شود. بافت ریزتر این نوع فرش ها نسبت به فرش ۷۰۰ شانه باعث می شود فرش ۱۰۰۰ شانه به قالی دستبافت شباهت بیشتری دارد. جنس نخ، کیفیت نخ خاب و تعداد تراکم باعث می شود قیمت فرش ۱۰۰۰ شانه گرانتر از ۷۰۰ یا ۵۰۰ شانه باشد.

 

این فرش بدون پرزدهی، بدون ایجاد حساسیت، با مقاومت بالا در برابر گرما و همچنین طرح ها و نقش های مختلف عرضه می گردد. نخ تار و پود فرش های کاشان کوروش ۱۰۰% پنبه بوده و دستباف گونه می باشد و زیبایی فوق العاده ای دارند. ضمانت ۵ تا ۱۰ ساله محصولات فرش کاشان ضامن کیفیت و بافت فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان می باشد.

 

تفاوت فرش ۷۰۰ با ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه

فرش ها در تراکم مختلف تفاوت های بسیاری دارند، این تفاوت ها باعث ایجاد ویژگی های مخصوص به آنها می شود. تفاوت در تعداد گره، تراکم، ضخامت فرش، مواد اولیه، ارتفاع خاب و قیمت از مواردی است که در تفاوت بین فرش ۷۰۰ شانه با ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه تاثیر دارد.

 

تراکم: یکی از موارد مهم در ایجاد تفاوت بین فرش ها تراکم است، هر چه شانه فرش بالاتر باشد تراکم فرش نیز بالاتر خواهد بود، و هرچه تراکم بیشتر باشد فرش سفت تر خواهد بود. به طور مثال این مشخصه در فرش های ۱۲۰۰ شانه بیشتر دیده می شود. هرچه تراکم بیشتر باشد فرش سفت تر خواهد بود.

 

ضخامت: تفاوت بعدی از نظر ضخامت است. ضخامت فرش ارتباط معکوسی با شانه فرش دارد، بدین معنی که هر مقدار تعداد شانه فرش بیشتر باشد، ضخامت آن کمتر است. ضخامت بالا باعث نشستن راحت و دوام بیشتر فرش می شود که این موارد می تواند بر انتخاب خریدار تاثیر بگذارد. طبق این توضیحات فرش کاشان ۷۰۰ شانه ضخامت بیشتری نسبت به فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه دارد.

 

شانه ، تراکم و خاب فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان

زیبایی: ریز بافت بودن فرش ماشینی باعث زیباتر بودن آن خواهد شد. ریز بافت بودن فرش ماشینی کاشان ۱۲۰۰ شانه به دلیل بافت ریز بیشتر نسبت به ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه ، لطافت و زیبایی بیشتری دارد و به فرش دستبافت شبیه تر می باشد. بسیاری از طرح های فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان کوروش برگرفته از فرش های نفیس و درجه یک ابریشمی می باشد و به کار گیری این طرح باعث مرغوبیت خروجی نهایی برای مشتریان و مصرف کنندگان گرامی خواهد بود.

 

ارتفاع نخ خاب: 

از دیگر عوامل تفاوت بین فرش ها تفاوت در ارتفاع نخ خاب است. ارتفاع خاب در فرش ۷۰۰ شانه حدود ۱۱ میلی متر، در فرش ۱۰۰۰ شانه حدود ۹ میلی متر و بلندی خاب در ۱۲۰۰ شانه ۸ میلی متر است. وقتی فرش ریز بافت باشد تعداد گره بیشتری خواهد داشت، به همین دلیل خاب آن کمتر می شود، بنابراین فرش ۷۰۰ شانه به نسبت دو نوع ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ ضخامت بیشتری دارد.

 

مواد اولیه:

مواد اولیه نیز در انواع فرش تفاوت ایجاد می نماید. اصلی ترین ماده اولیه در بافت فرش کاشان نخ است. در بافت فرش ۷۰۰ شانه از نخ شماره ۱۸ سه لا استفاده می شود اما شماره نخ در فرش ۱۰۰۰ شانه ۲۷ و ۳ سه لا می‌باشد. البته نوع بافت فرش در ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه مانند یکدیگر است و از نوع هندلوک می باشد.

 

از مشخصه های دیگر فرش ۱۰۰۰ شانه تولیدی کارخانه فرش کاشان تندیس خاطره کاشان استفاده نکردن از نخ های آکرلیک می باشد. همانطور که بالاتر عرض شد، همیشه برای تولید و بافت فرش کاشان تندیس خاطره از نخ اکریلیک که بهترین نخ موجود در بازار می باشد و فرشی با کیفیت و بادوام را به ما عرضه می‌کند، استفاده می‌شود.

 

 

ویژگی های فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه

 وجود گره های مختلف در انواع فرش نیز از دیگر موارد ایجاد تفاوت است. فرش ۷۰۰ شانه ۱۲ متری با تراکم ۲۵۵۰، حدود ۷٫۱۴۰٫۰۰۰ گره وجود دارد و در هزار شانه با تراکم ۳۰۰۰، تعداد گره ها تقریبا به ۱۲ میلیون می رسد. البته این تفاوت گره بر وزن فرش ها تفاوت ایجاد نمی کند، وزن فرش ماشینی ۱۲ متری کاشان ۱۰۰۰ و ۷۰۰ شانه تقریبا وزن برابری، در حالت استاندارد ۴۱ تا ۴۳ کیلوگرم، دارند.

 

 بیشتر افرادی که قصد خرید فرش را دارند در زمان انتخاب قیمت آن را نیز در نظر می گیرند. از عوامل مهم تفاوت قیمت در فرش با شانه های مختلف، نخ مصرفی است و نازک بودن نخ فرش یکی از علل گرانی آن است. به همین دلیل فرش‌های ماشینی ۷۰۰ شانه در مقایسه با ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه قیمت ارزان تری دارند که این موضوع دلیل فروش بیشتر آن است. طرح و نقشه و تراکم بالا نیز بر قیمت فرش ها تاثیر دارد.

 

ضمانت و کیفیت تضمینی فرش کاشان

مفتخر هستیم به عنوان بزرگترین تولید کننده فرش کاشان ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ آماده خدمت رسانی و مزین کردن خانه های با صفا و زیبای ایرانی ها در هر نقطه از ایران عزیزمان خواهیم بود. از آنجایی که کارخانه فرش کاشان کوروش، از همه محصولات خود از جمله فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان خود، اطمینان ۱۰۰% دارد، تمامی فرش های تولید کارخانه خود را از نظر کیفیت به مدت ۱۰ سال ضمانت می‌کند و کارشناسان کارخانه فرش در صورت بروز هر نوع مشکل برای فرش های ۱۰۰۰ شانه کاشان، نسبت به رفع مشکل اقدام می‌نمایند.

 

,,,,,,,,,,,,

 

با ما در ارتباط باشید:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.